Ја видела смртта пред себе – сведоштво на преживеана од масакарот во Конетикат (ВИДЕО)


abc_sally_cox_tk_121217_wblogМедицинската сестра од училиштето во Конетикат за влакно ја избегнала смртта. Се сокрила под масата во моментот кога убиецот влегол во канцеларијата. Стоел пред неа, пред масата и заминал. Таа е првата која заедно со секретарката на училиштето повикаа 911.

Нивниот повик бил клучен, за полицијата да стаса брзо на местото со што се спречило убиецот да одзеде повеќе невини животи.

Во масакарот во Конетикат загинаа 26 лица и убиецот. Од нив 20 дечиња.

ТРОГАТЕЛНО ВИДЕО: 6 ГОД ДЕВОЈЧЕ СЕ ПРЕПРАВАЛА ДЕКА Е МРТВА И ПРЕЖИВЕАЛА – СИТЕ НЕЈЗИНИ ДРУГАРЧИЊА СЕ УБИЕНИ
ФОТО/ВИДЕО: OВА СЕ ДЕЧИЊАТА – ЖРТВИ НА МАСАКАРОТ ВО УЧИЛИШТЕТО ВО КОНЕТИКАТ
12 ДЕВОЈЧИЊА, 8 МОМЧИЊА СИТЕ 1 ОДД – УБИЕНИ ОД БЛИЗУ СО 11 ИСТРЕЛИ СЕКОЕ – (ВИДЕО/ФОТО)

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1