Трогателно видео: 6 год девојче се преправала дека е мртва и преживеала – сите нејзини другарчиња се убиени


,, Мамо јас сум добро, но сите мои другарчиња се мртви,, биле првите зборови на шестогодишното девојче што успеало да го преживее петочниот масакр во Њутаун, во Конектикат.

adam-lanca-lanza-prezivela-1355756285-242433Убиецот Адам Ланза влегол во нејзиното одделение и почнал да пука, таа глумела дека е мртва и чекала тој да замине.

Девојчето лежело меѓу труповите на своите другарчиња и чекало да стивне пукањето, а потоа, прекриено со крв од глава до петици истрчало во дворот. Таа била првата личност што од истрчала од училиштето. Нејзините 15 соученици се убиени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1