Почина најголемото куче на светот (Видео)


Големиот Џорџ, најголемото куче на светот, почина во својот дом во Аризона.

Џорџ беше висок неверојатни 1 метар и 9 сантиметри, ако стои на задните шепи, а тежок 110 килограми, со што во 2012 година влезе во Гинисовата книга на рекорди.

veliki pas1_1382622036_670x0

Ова куче месечно јадело 50 килограми храна  и спиел во својата “кинг сајз” куќарка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1