Почина познат астролог


Астрологот Златко Златковиќ загина ноќеска во сообраќајна несреќа додека се враќал од Виена во Србија.

Како што дознава Ало.рс, несреќата во која загина 54-годишниот Златковиќ се случила околу полноќ во Унгарија.zlatko-zlatkovik-640x832

Тој се занимавал со астрологија 35 години, а беше еден од основачите на Здружението на астролози на Југославија.

Во интервју кое неодамна го даде за Ало.рс, тој предупреди дека во 2023 година Србија ја очекуваат големи поплави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1