Почина познатата новинарка на МТВ


Ноќеска во 40-тата година од животот ненадејно почина Марија Петковска, новинар во дескот на Македонската радио телевизија.Screenshot_154

Колективот на МРТВ по повод смртта на својата колешка испрати сочуство до семејството, сопругот Димитар и ќерката Мила.

Погребот ќе биде извршен утре на Градските гробишта во Бутел со почеток во 12 часот.

Нека почива во мир!

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1