Почина познатиот адвокат Ефто Спироски


На 68 годишна возраст почина адвокат Ефто Спироски.Тој беше еден од адвокатите кои застапувале најголем број на клиенти.

Во својата кариера често бранеше обвинети за тешки кривични дела, а имаше и ситуации кои беше под закани за својот живот. За еден случај му беше поставена и бомба под автомобилот.

Погребот ќе се одржи во понеделник во 11 часот во неговот родно Никифорово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1