Косовскиот заменик-министер Даци загина во лавина кај Брезовица


Заменик-министерот за дијаспора и стратешки инвестиции Аријан Даци загина во лавина кај Брезовица.

Несреќата се случила во близина на ски-центарот „Брезовица“.

Смртта на Даци, кој е син на некогашниот претседател на косовскиот Парламент Неџад Даџи, ја потврдија и претставници на Владата во Приштина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1