Почина професорот и неврохирург Илија Панговски


По кратко боледување почина проф.др. Илија Панговски. Комеморацијата по повод животот и делото на проф. Панговски ќе се одржи во среда во 11 часот во просториите на Деканатот на Медицинскиот факултет.

Посмртните останки ќе бидат изложени во Четврток од 12 до 13 часот на гробиштата Бутел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1