Почина сопругата на поранешниот премиер Коштуница


Зорица Радовиќ, сопругата на Војислав Коштуница, некогашниот претседател на СРЈ и премиер на Србија, почина денес по долга и тешка болест во Белград, пишува српскиот портал Србија Данас._38285345_kos300ap
Зорица по професија била доктор на правни науки, експерт за уставно право. Работеше како виш научен соработник на Институтот за компаративно право, а од 1997 година во Институтот за европски студии.
Таа со Коштуница била во брак 28 години.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1