Почина сведок во судница за време на судењето за Шиповиќ


За време на судењето на случајот “Претседавач”, на поранешниот претседател на Управниoт одбор на “Машинопромет”, Мирослав Шиповиќ, починал сведок, кој бил бивши магационер во фирмата. 16374golema
Во текот на испрашувањето, на човекот му се слошило и паднал. И покрај обидите за реанимација, тој починал, како што изјави за НОВА еден од присутните на судењето.

Човекот бил однесен во Градската општа болница 8 Септември, каде што лекарите повеќе од еден час се обидувале да го реанимираат. Таму бил донесен со застој на срцето и немал никаква срцева акција, изјави за НОВА директорот Сашо Стојчев.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1