Почина затвореник од Идризово


Во 10.56 часот во СВР Скопје, пријавено е дека околу 06.30 часот во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ починал 54-годишниот В.М. затвореник во Казнено-поправната установа Идризово, на кој околу 16.00 часот му се слошило и бил однесен во Ургентниот центар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција во Институтот за Судска медицина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1