Почувствуван и трет земјотрес


Почувствуван е и трет земјотрес во Скопје и околината.zemjotres

Во 16:47 часот по локално време, повторно земјотрес, кој беше значително послаб од претходниот ги вознемири граѓаните.

Откако утрово во 7 часот и 15:10 со јачина од 3,9 односно 5,2 степени по Рихтеровата скала скопскиот регион беше погоден од серија земјотреси. Сега јачината се уште не се знае.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1