ДЗС препораки: Како да постапувате при земјотреси?


Дирекцијата за заштита и спасување на својата веб страна има објавено прирачник или упатство за постапување на граѓаните при случаи на земјотрес.zemjotres33

Поради недостаток на корисни информации, Дирекцијата за заштита и спасување на својата официјална веб страница, објавила PDF прирачник за правилно однесување за време на земјотрес, со цел да се избегнат несакани последици или штети предивикани од оваа елементарна непогода.

Целиот прирачник во PDF можете да го проследите на линкот што следува

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1