Подгответе се за невреме – нови температурни промени во Македонија


Времето во Македонија ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец што ќе предизвика значителен пад на дневната температура.
Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 2 Целзиусови степени, Маврово -5, Охрид 1, Битола 0, Крива Паланка -2, Берово -1, Кавадарци 3, Дојран 6…

Времето во Македонија ќе биде облачно со локални врнежи од дожд и снег. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец што ќе предизвика значителен пад на дневната температура.
Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 2 Целзиусови степени, Маврово -5, Охрид 1, Битола 0, Крива Паланка -2, Берово -1, Кавадарци 3, Дојран 6…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1