Поевтинуваат бензините и дизелот


Дизелот поевтинува 0,5 денари, додека бензинот денар односно денар ипол по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Со тоа, литар на ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтинува за еден денар и ќе се точи по 80 денари, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) по 67 денари за литар.

ЕУРОСУПЕР БС-98 поевтинува за 1,5 денари по литар и ќе се продава по 81,5 денари.

benzin33

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1