Погинал ,,од зезање,, – се кладел со другарите и загинал добивајќи ја кладбата (Фото)


21-годишниот Ванг Зиџан,на  6 април се сретнал со пријатели и додека го минувале мостот им признал дека сон му било да скокне од 40 метарскиот мост. Пријателите почнале да го задеваат и да му нудат кладба дека не може да скокне. Момчето го дало својот мобилен на еден од другарите да го слика како скока. Скокнал од 40 метарски мост во кинескиот град Луждоу, во провинцијата Сечуан.

Пријателите рекле дека по ударот во водата тој бил во несвест и не се движел – потоа накратко се подадол од водата но веднаш потонал. Неговото тело беше пронајдено осум дена подоцна во Yangtze реката. Ова е последната фотографија од момчето.

skok_1366531144_670x0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1