Погледнете како изгледа луксузниот авион на Ким Јонг-ун


Новите фотографии кои ги објави севернокорејската Централна информативна агенција го прикажуваат Ким Јонг-ун како ги заобиколува градежните проекти во Пјонгјанг во својот приватен лускузен авион.

Големиот лидер за време на летот се напил кафе, запалил цигара и нешто важно разговарал на телефон.

kim-avn4 kim-avn1 kim-avn3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1