Погледнете како изгледа “вселенскиот брод” на Apple од птичја перспектива


Во тек е изградбата на последниот проект на Стив Џобс, деловниот комплекс на Apple што личи на вселенски брод. На YouTube е објавена снимка направена со GoPro камера и беспилотно летало од кое можеме да видиме како досега изгледа развојот на проектот.

apple centarApple планира да го отвори деловниот објект во 2016 година.

apple-campus

Видео записот е направен со беспилотно летало, а со оглед на тоа дека не постојат јасни правила што се однесува до ваквиот начин на снимање, корисникот навел дека леталото се наоѓало на височина помала од 120 метра.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1