Поклонот кој овие деца му го поклонија на својот татко им ги растопи срцата на илјадници луѓе!


Рекламите кои ги гледаме на ТВ за време на Божиќ и Новогодишните празници ги прават самите празници интересни. Тие ни ги покажуваат празниците, семејства собрани заедно, веселби, давање и примање на подароци во топла атмосфера.screenshot_128

Ова е вистинска Божиќна приказна за татко кој го добил она што најмногу го сакал.

На Божиќното утро кога го отворил својот поклон, кој го добил од своите деца не можел да им поверува на своите очи, се додека не стави наочари, а потоа почна да плаче.

Christmas gift to father by ludodobola

Имено, тој својата мајка ја немал видено цели 8 години, а имал голема желба да ја посети. Неговите деца се потрудиле да му ја исполнат желбата и пополнат таа празнина во неговиот живот.Во спакуван пакет имало писмо и карта да оди во посета на својата мајка и конечно да ја види.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1