Полат од “Долина на волците” комшија во Скопје – ќе купува стан во висококатниците во Аеродром?


Турскиот актер Неџати Шашмаз,  познат како Полат од серијата „Долина на волците“ која беше хит во Македонија, купува стан во висококатниците кои неодамна никнаа во Аеродром, пишува shqip.republika.mk.

polat komsija skopjeКако што пренесува Република на Албански јазик, Полат бил многу задоволен од гостопримството со кое бил пречекан кога дојде во посета на Скопје, па затоа ја разгледува можноста да купи стан во висококатниците во Аеродром, според нивниот извор актерот се надевал дека нема да има правни пречки да купи еден од овие станови.

Извори блиски до актерот тврдат дека тој бил заинтересиран за луксузните апартмани кои се наоѓаат на 41. и 42. кат, кој се преставени како „град над градот“ екслузивни станови.

Сепак за овие информации нема потврда пишува порталот

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1