Полицаецот пронајден со прострелна рана во главата


Педесет годишниот полициски инспектор кој денес околу 12 часот беше пронајден мртов во полициската станица во Пробиштип, имал прострелна рана во пределот на главата, јавува Курир.

Soobrakajci-policija

 

Неговото безживотно тело било пронајдено во просториите на полициската станица, а неофицијално инспекторот по криминална техника сам си го одзел животот.

Увидот се уште е во тек, а по неговото завршување ќе бидат познати повеќе детали.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1