Полицијата го бара манијакот кој се самозадоволувал пред деца во парк


МВР работи на расчистување на случајот со манијакот кој вечра се самозадоволуваше пред деца во Градскиот парк.

ManijakОд полицијата за Курир потврдуваат дека кај нив вчера бил пријавен таков случај, по што веднаш било постапено од нивна страна.

Засега детали не се откриваат. Од МВР не’ информираа дека осомниченото лице било приведено. Со него и со неколку очевидци се уште се вршат разговори.

По целосно расчистување на случајот, МВР ќе излезе со повеќе детали.

Манијакот вчера околу 14 часот бил забележан во Градскиот парк како седи на клупа и се самозадоволува пред децата кои си играле и поминувале во близина.

Курир

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1