Полицијата откри што се случило со исчезнатиот скопјанец


Во 23 часот во Полицијата Ѓорче Петров од слобода е лишен 21-годишниот М.T. од селото Кондово-Скопје, откако признал дека на 11-ти овој месец извршил убиство.
Тој признал дека околу 21 часот 30 часот во близина на селото го убил 57-годишниот М.M. од Скопје, кој во меѓувреме бил пријавен за исчезнат.

Полицајци по полноќ излегле на посоченото место во близина на Кондово, каде е пронајдено телото на М.M.

На местото на настанот извршен е увид во присуство на јавен обвинител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1