Полицијата повторно евакуира жители од Дива населба


Полицијата им дозволува на граѓаните кои биле заглавени во Дива населба да го напуштат местото, но прво сите поминуваат на детален претрес кај полицискиот пункт.Screenshot_177

Во населбата каде се одвиваат нападите од терористите никој не смее да влезе дури ни оние кои имаат куќи таму. Во тој дел од градот е исклучена струјата, а дотокот на вода е редовен.

Според нашиот репортер од утринава од наслебата се евакуирани постари лица, но и една самохрана мајка која со своето дете останала заглавена во домот во текот на ноќта.

Полицијата ги насочува каде да се засолнат, а на некои од нив дури и им помага со превоз до сигурна локација. Screenshot_176 Screenshot_178

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1