„Коха“: ОВА СЕ ТЕРОРИСТИТЕ КОИ СЕ ПРЕДАЛЕ – Командант Соколи, Бег и Малишева


Сами Укшини, познат како командант Соколи, Бег Ризај, Дем Шеху и Мухамет Красниќи, командант Малишева се четворицата кои во саботата вечер и се предале на полицијата после 16 часовни битки, објавува Коха повикувајќи се на свои извори во МВР кои инсистираат на анонимност.

фото: Коха.мк

фото: Коха.мк

Како што тврдат извори на Коха од Министерството за внатрешни работи Мухамед Јусуф – Малишева е повреден.

Според ексклузивните информации на Коха ова се четворицата главни од групата но има и други кои се предале, единствениот кој не сакал да се предаде бил Мирсад Ндрецај, познат како командант Нато.

Косовскиот  портал  Бота Сот вчера објави соопштение во кое одговорноста за нападот ја презема ОНА. До сега за нападот во Гошинце единстевн кој се идинтификуваше одговорен е извесен Мирсад Ндрецај познат како командант Нато. Во мометов полицијата во Куманово прави напори за негово пронаоѓање. 

Инаку, во 2001 година, сите горенаведени лица беа борците на ОВК во регионот на Липково.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1