Терористите во Куманово имаат поддршка од албански хакери – урнати македонски сајтови


Паралелно со судирите во Куманово неколку албански хакерски групи се обидуваат да ги урнат најпосетуваните македонски портали кои што пренесуваат вести за состојбата во Куманово.

Screenshot_187

Цел на хакерски напади ноќеска и денеска се Република, Прес 24, Курир и уште неколку други портали. Курир не е достапен веќе некое време.

Сајтот Република исто така падна и не беше оперативен до 13 и 20 минути денеска.

На социјалните мрежи неколку албански хакерски групи кои и предходно напаѓале државни институции се закануваат дека ќе ги урнат сите македонски сајтови кои што објавуваат информации со омраза против албанските ослободители.

Screenshot_188

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1