Полицијата предупредува- Не ставајте вакви работи на Фејсбук – казната е 45.000 евра


Полицијата предупредува дека ако имате вакви фотографии на Фејсбук треба веднаш да ги отстраните.facebook messinger

Француската полиција издаде наредба сите родители кои имаат фотографии со своите деца веднаш да ги тргнат од социјалната мрежа, бидејќи во спротивно ќе платат казна и до 45.000 евра ако објават фотка на која има друга личност, особено дете.
Според ова, децата за неколку години ќе можат да си ги тужат родителите и роднините кои објавиле фотки од нив без дозвола.
Експертите предупредуваат дека родителите треба да внимаваат со оглед на тоа какви се корисници има на социјалните мрежи.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1