Полицијата вршела претреси по куќите во Куманово


Малкуте граѓани кои се охрабриле да излезат на балконите и во дворовите во Куманово, велат дека полицијата вршела претреси по куќите, јавува екипата на Радио Слободна Европа, која е на терен. Од полицијата утринава им рекле на жителите да затворат капии. Тие раскажуваат дека децата ги однеле по роднини подалеку од пукотниците.

Screenshot_148

Улиците низ Куманово се празни, а полицијата го блокирала пристапот до населбата каде започнале пукотниците. Се уште се слушаат повремени поединечни истрели од огнено оружје.

Полицијата ги предупредува и новинарите и ретките минувачи да се приберат по дворовите, оти може да ги погоди нешто.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1