Полициска акција во Арачиново- блиндирани возила и полиција се влезени во селото


Во тек е полициска акција во Арачиново. Блиндирани возила и полиција се влезени во селото. Жителите велат дека акцијата се одвива во еден дел од селото. Во останатиот дел од селото е мирно, пренесува Курир.

Од МВР потврдуваат дека има акција, но со детали ќе излезат во текот на денот.

policija akcija 22

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1