Полициска акција во Гошинце – пронајден дел од украденото оружје од караулата


Во полициска акција во Гошинце во неделата бил пронајден дел од оружјето коешто беше украдено од караулата во при нападот кој се случи минатата недела.

gosince karta

Полициски извори за Press24 велат дека по денешната акција се потврдуваат сомненијата за групата која го извршила терористичкиот чин.  Од МВР за Press24 веќе потврдиле потврдиле дека нивните екипи се на терен и дека по добиена судска наредба вршат претреси на повеќе локации во Малино.

Станува збор за село кое е во близина на Гошинце а од полицијата велат дека акцијата се уште е во тек па повеќе информации најавуваат по нејзиното завршување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1