Полициско возило удри велосипедист во Центар


Полициско возило удри во велосипедист во Центар, пред ЕУ-инфо центарот.

Неформалната група „На точак“ објави фотографија на „Фејсбук“ на која се гледа превртен велосипед на пешачки премин.

„На семафорот пред ЕУ-инфо цента, полициско возило удри во велосипедист на пешачки премин. Полициското возило свртело десно заобиколувајќи го триаголникот и го удрил велосипедот додека поминувал пешачки на зелено. Најважно од сè – велосипедистот е в ред“, пишува во објавата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1