Половина милион кондоми ќе се делат во Македонија


Половина милион кондоми утре ќе бидат поделени низ Македонија. Ќе се делат по плош­та­ди, трговски центри и други локации. Министерството за здравство со оваа акција ќе го одбележи Светски ден за борба против ХИВ/СИДА.

Весникот  „Вест“, објави дека кондомите кои беа залепени во денешниот број на весникот биле дел од оваа кампања и се подарок од Министерството за здравство.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1