Помагајте ќе ме убие и мене и децата – детали од насилството на Мина Лазаревиќ


На сослушувањето во Основното обвинителство во склоп на истрагата против Горан Станица кој е осомничен дека брутално ја претепал својата сопруга, актерката Мина Лазаревиќ, изјави дале полицајците кои се јавиле на позивот на преплашената Мина и тие наводно потврдиле дека Лазаревиќ била избезумена од страв.mina.jpg500

Ќе ме убие и мене и децата, и мојот татко кој остана во својот стан во истата зграда. Ве молам превземете нешто, наводно им рекла Мина на полицајците кои први се појавиле на лице место.

Тој ден бев во патрола со колешката, кога го примивме повикот. Инцидентот се случил во Ѕвездара, но изјавата ја зедовме во Нов Белград, бидејќи жената која претрпела насилство со децата пронашла засолниште во станот на кумот. Беше исплашена, плачеше и повторуваше дека се плаши мажот да не ги убие сите, како што пишува српскиот магазин „Курир“, рекол полицаецот кој таа вечер бил во патрола. Тој додал дека на лицето на Мина забележал црвенило и модрици по нејзините раце.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1