Поништен тендерот за плацот во центарот на Скопје продаден за 1 евро квадрат


plac71kvadrat-540x315Mинистерството за транспорт и врски го поништи тендерот на кој за 71 денар за метар квадратен беше продадено земјиште спроти НБРМ, кај „Џамбо Веро“ во Скопје.

Од Министерството велат дека тендерот е поништен бидејќи во меѓувреме, три лица се пријавиле дека поседуваат дел од земјиштето, пренесе Телма.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1