Кујните во 2 училишта во Центар исчистени – нема повеќе бактерии


Нема бактерии во кујните на скопските основни училишта „Кочо Рацин” и „Св. Кирил и Методиј”, покажуваат резултатите од земените брисеви во повторниот контролен преглед.

dezinterija bakterijaКако што соопшти Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ), одговорните лица ги презеле сите потребни активности во рамки на интерните контроли за надминување  на пропустите констатирани од Центарот за јавно здравје.

Инспекторите за храна по спроведените контроли констатирале дека во кујните на двете основни училишта е извршено чистење и дезинфицирање на површините.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1