Попладнево во Чаир запалено македонското знаме од поголема група


 

Пред еден час, околу 15 часот и 30 минути на улицата „Христијан Тодоровски Карпош“ после паркот Чаир, е запалено македонско знаме.

Имено, на автобуската постојка, поголема група на лица го симнале знамето на Република Македонија од бандерата, а потоа истото го запалиле, jави прес 24.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1