Видео: Огромното албанско знаме во Тетово симнато


 

Околу 05:00 часот, додека двајца полицајци го обезбедувале центарот за култура Иљо Антески Смок во Тетово, каде пред неколку дена беше истакнато огромно албанско знаме виделе млад човек како бега од објектот, а подоцна забележале дека тој успеал да го симне огромното знаме.

Му свикале да застане, но тој почнал да бега. А кога го стасале полицајците со нож му нанел расекотина на прстот на еден од полицајците, на крајот успеал да побегне.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1