Поплавен центарот на Скопје – пукнале цевки цела Партизанска под вода (Фото)


Поради пукнати водоводни цевки на булеварот „Партизански одреди“ голем дел од центарот на Скопје е под вода, а водата се проширила се до Соборниот храм, јавува читател на Mknews. Водата постојано излегува во вид на водоскок кој е предизвикан најверојатно од пукната цевка.

partizanska poplava

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1