Поради немање кворум прекината седницата за гласање доверба на Владата


Поради немање кворум и не можност да се утврди дневниот ред, седницата за гласање доверба на Владата е прекината и како што соопшти потпретседателот на Собранието, Фадил Зендели дополнително ќе биде известено во текот на денов кога таа ќе продолжи седницата.

При пребројувањето на пратениците беше констатирано дека на седницата присуствуваат 60 пратеници, од кои двајца се позитивни на Ковид-19 и присуствуваат во скафандери.

Зендели, исто така, констаираше дека на седницата не присуствуваат ниту премиерот, ниту други членови на Владата.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1