Поради пожар затворен патниот правец Куманово- Свети Николе


Сообраќајот на патниот правец Куманово- Свети Николе попладнево од 15:30 часот е затворен поради пожар кај местото Мездра, помеѓу селата Ѓуѓанци и Павлешинци.

Како што информираат од АМСМ, гори борова шума и стрниште во близина на патот.

18082012150103_pozar_sumski

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1