Поради ракот познатата актерка неможе да има деца


Актерката Шенон Доерти неодамна призна дека се бори со ракот на дојка, а сега откри страшни последици од својата болест.

Четириесет и четири годишната актерка изјавила дека наскоро ќе мора да оди на операција.shenon-doerti500

Шенон која се прослави со улогата на Бренда во серијата „Беверли Хилс“ открива дека поради лечењето нема да може да има деца.

-Сопругот и јас сакавме деца, но сега најверојатно ќе мора да посвоиме, изјавила актерката и додала дека се уште не го отстранила туморот и уште пие лекови од кои се надева дека истиот ќе се намали.

Според нејзините зборови, таа е подготвена на сѐ, па и мастектомија бидејќи сака да остане жива и да остари со сопругот. На Шенон ракот и е дијагностициран во март 2015 година, но откриен е доцна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1