Поради силен ветар водопад тече нагоре (Видео)


vodopad britanijaГолема бура, проследена со силен ветер и обилни врнежи го зафати британскиот остров изминатите неколку денови.

Ветерот достигнувал брзина од неверојатни 160 километри на час, и успеал да ‘дигне’ цел водопад, поради што изгледало како истиот да тече нагоре.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1