Пороен дожд за викендот


Утре и во четврток променливо облачно и посвежо време, додека за викендот не очекува пороен дожд.

rain - dozdУтре и задутре ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд и ретка појава на грмежи.

Во петок ќе биде стабилно, а за време на викендот ќе има пороен дожд, грмежи и силен ветер.

Во текот на утрешниот ден најсвежо ќе биде во Маврово со 20, а најтопло во Гевгелија со 31 степен, додека во Скопје температурата ќе се движи околу 28-от степен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1