Португалија: 12 луѓе го преживеале пожарот откако се скриле во резервоар за вода


Дванаесет луѓе го преживеале еден од најстрашниот пожар во Португалја така што се скриле во резервоар за вода, откако нивното село било опколено од огнената стихија.

Жителите, вклучувајќи и 95-годишна жена со инвалидитет поминале повеќе од шест часа во резервоарот.

-Ако не беше резервоарот сите ќе умревме, изјави еден од преживеаните.

Во пожарот во централна Португалија загинаа 62 лица, многу од нив загинале откако биле заглавени во своите коли.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1