Послаб земјотрес ја стресе Македонија


Сеизмичките опсерватории во регионот ресистрирале потрес во регионот на Јадранското Море со епицентар на околу 20 километри од Албанскиот брег и околу 56 километри од Тирана.

Епицентарот е на 100 километри од македонската територија па потресот од 5 степени според европската макросеизмичка скала посилно не се почувствувал во земјава.

zemjotres

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1