После ова ноктите повеќе нема да ви се кршат


Ако сакате вашите нокти да престанат да се кршат, да бидат цврсти, сјајни и зрави, употребете една од следните методи:

1614-660x300Исечете еден лимон на две половини. Ставете ги прстите во внатрешноста на плодот. Ноктите треба да отстојат 10 минути. После тоа ноктите не се мијат, и се мачкаат со бадемово масло.

Потопете ги прстите во смеса од маслиново масло и зелен чај во сооднос 1:1 и оставете да отстојат 15 минути.

Во 100 мл маслиново масло додадете 15 капки сок од лимон. Секоја вечер пред спиење мачкајте ги ноктите со маслото.

На пареа затоплете маслиново масло и во тоа додадете 10 капки сок од лимон. Додадете една ампула витамин А. Ноктите треба да стојат во течноста секој ден по 20 минути.

Boza.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1