Видео: Првата средба на Обама со изгубениот полубрат – се сретнале по 20 години


Објавена е видео снимка од  – чудната средба на претседателот Обама со неговиот изгубен полубрат Mark Obama Ndesandjo, кого не го видел цели 20 години.

brother5n-4-webСредбата се случила во 2008 година. Новинарите велат чудна затоа што траела само неколку минути. Браќата се прегрнале, Обама го прашал како си човече и го потапшал по грбот 6 пати. Обама и Марк се полубраќа по татко.

Таткото на Обама го добил Марк веднаш по разводот од неговата мајка Ан Духам. Обама израснал со мајкаси на Хаваи а Марк поголемиот дел од детството го минал во Кенија.

china-guangzhou-mark-obama-book-launch

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1