Последна вест – На Ртањ – едно од местата кое наводно ќе преживее нема жива душа


Rtanj mountainНа планината Ртањ нема колони на уплашених луѓе, нема странски туристи, нити чудни појави.

Наместо тоа има многу домашни и странски новинари. Хотелските капацитети се пополнети но гостите не сакаат да кажат зошто дошле токму тука. Во приправност е службата за спасување и сите капацитети, јавува дописникот на РТС Сања Драгичевиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1