Поставил бомба под возилото на мајката на поранешната девојка


Триесет и девет годишниот И.А. од селото Ново Лагово, прилепско заработи кривична бидејќи лани поставил бомба под возилото на мајката на поранешната девојка.

МВР информира дека прилепчанецот поставил импровизирана експлозивна направа на патничко возило „даеву нубира“, во сопственост на 53-годишната Ж.Т. инаку мајка на Б.М, со која претходно бил во љубовна врска. Бомбата експлодирала и го оштетила возилото.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1