Посветено за сите наши браќа херои кои се жртвуваа – „Тигрите“ одблизу ВИДЕО


„Посветено за сите наши браќа херои кои се жртвуваа и го дадоа својот живот за нашата безбедност и мир. Почивајте во мир“.

tigri-videoОдбележувајќи го 13-ти март, денот на Единицата за специјални задачи „Тигар“, Министерството за внатрешни работи објави промотивен спорт за ЕСЗ кој денес одбележуваат 33 години од формирањето.

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денес нагласи дека многупати досега се докажало на дело неспорното значење и улогата што ја имала и ја има Единицата за Специјални Задачи од нејзининото постоење до денес, па со право Единицата го заслужува епитетот елитна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1